Rolap

Rolap Afiş Poster baskı işlerinde tasarım konseptleri çok farklı olabilir. Genelde yazılanlar fark edilmek için hazırlannır. Bunun için, kısaca mesaj veren ve fark edilen sloganlar kullanılmaktadır. Etkileyici görseller kullanıldığında, ortaya iyi bir reklam çıkmaktadır. Rolap Afiş Poster baskı reklam , sosyal Rolap Afiş Poster baskı ve kültürel Rolap Afiş Poster baskı olarak ayrılmaktadır. Reklam Rolap Afiş Poster baskı genelde bir ürün ve hizmeti pazarlamak amacı ile, sosyal tasarımlar, bilgi vermek ve halkı aydınlatmak için, Kültürel afişler, tiyatro, sinema, seminer gibi etkinlikleri tanıtma ve duyurma amaçlı basılmaktadır. İç mekan afişleri ve dış mekan afişleri olarak da ayrım yapılabilmektedir.

Dış mekanda kullanılan afişlerde, genelde hava şartlarına dayanımlı baskı malzemeleri, iç ortamda kağıt kullanılmaktadır. Tüketiciye verilecek olan mesaj belirlendikten sonra, müşteriden Rolap Afiş Poster baskı veya posteri nerde kullanacağı bilgisi alınmaktadır. Dış ortam ise, kullanılacak materyaller değişmektedir. Kağıt baskı, branda baskı, bez Rolap Afiş Poster baskı ve vinil baskı gibi olmaktadır. Bu bilgiler alındıktan sonra grafik tasarımcı, dikkat çekici ve insanların baktığında mesajını anladığı tasarım yapmalıdır. Rolap Afiş Poster baskı baskısında, basılacak olan malzemenin sayısı yüksek miktarda ise, ofset baskı en ekonomik çözüm olmaktadır.

Basım yapılacak malzemenin sayısı az ise, dijital baskı yapmak daha iyidir. Maliyet açısından bakıldığında az adet olan basımlarda dijital baskı önerilir, fakat ofset baskının basım kalitesini dijital baskı yakalayamaz. Ofset baskı tekniği, Rolap Afiş Poster baskı baskılarında çok başarılı basım sonuçları vermektedir. Ofset baskıda, resimler ve yazıların netliği çok iyidir. Ofset baskı, 4 ana renkte ( CMYK ) basım yapmakta iken, dijital baskı 3 ( RGB ) renkte baskı yapmaktadır.

Ofset baskı için baskıya girecek olan materyal, afişin baskı sırasında fire vermemesi için kağıda yerleştirilir. Bu da, artı olarak maliyetleri düşürür. Genellikle Rolap Afiş Poster baskı baskısında, ince kuşe kağıtlara baskı yapılmaktadır. 110 gr kuşe, 1. hamur kağıtlar veya seçilen herhangi bir kağıda baskı yapılabilmektedir. Kullanılan ölçüler firmanın isteğine bağlıdır. 350 x 500 mm’den başlayarak 700 x 1000 mm’ye kadar çıkabilen ve daha büyük olan boyutları vardır. Özel çalışmalarda selefon, lak ve varak baskı istenilebilmektedir. Rolap Afiş Poster baskı ve poster baskılarında önemli olan, baskı kalitesidir. Bu nedenle, ofset baskının yarattığı mükemmellik en üst seviyededir. Ofset, her türlü Rolap Afiş Poster baskı ve poster baskısında, kalitesi ile her zaman farkını göstermektedir.