Folyo

Folyo bakı en çok kullanılan bir üründür.İç ve dış mekanlarda kullanılır ki bunun en büyük nedeni kullanımının rahat uzun ömürlü ve maliyetinin düşük olmasıdır. PVC esaslı bir malzemedir .Folyo, başka bir malzemeye ihtiyaç duymaksızın birçok yüzeye yapışması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Folyo baskı, Arka yüzeyi yapışkanlı mat veya parlak kağıt üzerine solvent bazlı boya ile yapılan baskıdır. Sert bir zemine yapıştırılarak kullanılır. Zemin olarak plastik özlü polikarbon, pleksi, dekota, alüminyum sac gibi sert malzemeler kullanılabilir.

Kesim Ploterlarında folyo istenildiği şekilde işlendiğinden dolayı Yazılar, Rakamlar, Şekiller, Desenler v.s çok rahatlıkla üretilmektedir. Folyo Vinyl hem kullanım alanları açısından hemde renk alternatifleri açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Folyo; baskı makinasından çıktıktan sonra birkaç saat dinlenmesi gerekir. Eğer iç mekan olarak basılmış ise laminasyon şart, Dış mekan olarak basılmış ise tercihen uzun ömürlü olması için laminasyon atılabilir.